KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kas ainult teooria e-õppest piisab? – Lühidalt: Jah. E-õpe annab võimaluse läbida liiklusteooria kursus selliselt, et õpilane valib ise õppimise aja, koha ja tempo. Tavapärase kolmekümne teooriatunni asemel tuleb e-õppe puhul autokooli tulla vaid mõneks konsultatsioon-aktiivõppetunniks. Liiklusteooria e-kursus toimub kaasaegses teooria.ee keskkonnas, mis sisaldab rohkelt interaktiivseid õppematerjale. Samas on igal e-õppega liitunul ka oma teooriaõpetaja, kelle poole saab küsimuste tekkimise korral pöörduda.

Kas kursuste eest tasumine on võimalik osadena? – Jah, aga võlgnikke õppesõidule ei lasta.

Kas Sõiduproff OÜ kasutab ainult e-õpet? – Jah


Kas koolitate B-kategooria sõiduautojuhte? – Jah

Kas autokooli vahetus on võimalik? – Jah

 Kas lisasõidutunde saab? – Jah

 Kas B-kategooria kursuse alustamisel piisab kehtivast tervisetõendist? – Jah

Kas autokooli tunnistus kaotab kehtivuse? – Ei

Kui vanalt võib tulla autokooli? – Koolituskursusele võetakse õppima B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust taotlev isik, kes on õppetöö alustamise ajaks vähemalt 15,5-aastane.

 Kui kaua kestab autokool kokku? – B-kategooria mootorsõiduki juhi esmaõppe algastme koolituskursuse pikkus on vähemalt kuus nädalat.

 Mul jäi eelmine autokool pooleli, aga nüüd tahaksin jätkata autokooli. Kas see on võimalik? – Jah, selleks on vajalik võtta eelmisest autokoolist õiend/tõend läbitud tundide ja koolituste kohta ja edastada see aadressile soiduproff@gmail.com või helistada tel.nr 5887 0207.

Ma ei ole kunagi autoga sõitnud ja kardan liiklusesse minna? Kui kaua pean enne linnasõitu platsil harjutama? – Platsisõitu näeb õppekava ette minimaalselt 2 sõidutundi. Juhul, kui selle ajaga ei omandata autojuhtimise esmaseid võtteid, saab sõitu õppeväljakul jätkata niikaua kui see on vajalik.

Mis juhtub, kui õppesõidu ajal juhtub liiklusõnnetus? Kes hüvitab tekitatud kahjud? –
Statistiliselt satuvad õppeautod oma süül õnnetusse väga harva, sest “roolis” on ikkagi kaks juhti. Kui liiklusõnnetuses tekitatakse kahju, siis kahju saajale korvab selle liikluskindlustus, kui viga saab õppeauto, siis selle korvab kaskokindlustus. Õpilane oma taskust midagi hüvitama ei pea.

Kuidas saab ennast koolitusele registreerida? – Koolitusele saab registreerida ennast mitmel moel. Üks võimalus on registreerida ennast e-kirja teel (
soiduproff@gmail.com) saates sinna vabas vormis kirja, mille peale teile saadetakse vajalik info registreerimise kohta. Koolitusele saab registreerida ka läbi teooria.ee keskkonna (link on siin: https://www.teooria.ee/et/autokoolid) valides seal maakonna ja siis Lääne-Virumaa maakonna alt leiab Sõiduproff OÜ. Alati saab ka helistada meile telefonil 5887 0207 või tulla kohale mõnele meie avaloengule.

Kust alustatakse algastme õppesõite? – Esimesed sõidutunnid toimuvad meie õppeväljakul, linnasõidud aga õpetajaga kokkulepitud alguspunktides.

Mida teha, kui mul on kadunud autokooli tunnistus (Mootorsõidukijuhi koolituskursuse tunnistus)? – Kui tunnistus on kadunud, siis saame väljastada duplikaadi vastavalt kehtivale hinnakirjale. Autokooli tunnistust läheb vaja peale lõppastmekoolituse lõplikuks vormistamiseks.

Kuidas saab tasuda koolituse eest? – Tasuda saad läbi internetipanga (Sõiduproff OÜ arvelduskonto nr EE371010220280298224 SEB; selgitusse märkida isiku nimi, kelle eest tasutakse ja millise teenuse eest tasute), e-autokooli keskkonnas teooria.ee või sularahaga/kaardiga meie sõiduõpetajatele.
NB: Tasumisvõimalused: osadena tasumine; kursusele registreerudes tasu esimene osamakse ja edasi põhimõttel kasvõi üks sõidutund korraga; kursusele registreerudes võib tasuda kogu kursuse maksumuse korraga; ettevõtetel on võimalik koolituse eest tasuda arve alusel.

*****Koolitusele registreerumine tähendab, et oled nõus kõikide kirjeldatud üldtingimustega ning valmis läbima kõik ettenähtud koolitusetapid.